For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Yeni Nesil Banyo Fayansları

Yeni Nesil Banyo Fayansları

Banyo dekorasyonları söz konusu olduğunda en belirleyici ve karakteristik tasarım unsurunun fayanslar olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedeni tabii ki banyolarda belli başlı ve genelde birbirinin benzeri olan işlevsel nesneler kullanılması; lavabo ünitesi, duşakabin, küvet, klozet ve banyo dolabı gibi…

Çoğu apartman dairesinde banyoya ayrılan yer çok da geniş olmadığı için, bu tasarım unsurları da çoğunlukla az yer kaplayan ve pratik modellerden tercih ediliyor ve dolayısıyla da çok sıra dışı bir dekorasyon yaratılma şansı da azalmış oluyor. Gelgelelim, fayanslar söz konusu olduğunda seçeneklerimiz neredeyse sınırsız; bu sayede de bugün modern evlerde banyoların estetik görünümlerini belirleyen temel unsurlar haline geliyor fayanslar.

Peki banyo fayanslarında hangi seçenekler var? Banyosunu yenilemek isteyenler için bugün hem duvarlarda hem de zeminde kullanılan birbirinden çarpıcı yeni nesil banyo fayans modellerini derledik… Bakalım siz en çok hangisini beğeneceksiniz!

Karma desenli fayanslar

Önce son yılların en trend modellerinden biriyle başlayalım! Karma desenli fayanslar son yıllarda sadece banyolarda değil, her yaşam alanında bir hayli yaygın olarak kullanılıyor. Lokanta gibi sosyal alanlarda bile karşımıza çıkan bu karma fayanslar da kendi içinde farklı doku ve modellere sahip elbette. Kimisi vintage tarzında desenlere sahip olan fayansların bazıları ise farklı geometrik motiflerle süslü; renklileri de var siyah beyaz yalınlığına sahip olanlar da… Kullanıldıkları banyoları çağdaş ve sofistike bir atmosferle buluşturan bu şık fayanslar daha uzun yıllar yaygın olarak kullanılacak gibi görünüyor.

Altıgen şekilli fayanslar

Fayans denilince aklımıza genellikle ilk olarak kare ve dikdörtgen formlar gelse de, aslında altıgen fayans modelleri de bugünlerde oldukça revaçta. Renk ve desen seçenekleri dörtgen şekilli fayanslar kadar çok olan bu form, kullanıldığı banyolarda çarpıcı ve modern bir doku yaratıyor.

leave your comment


Your email address will not be published. Required fields are marked *